רשלנות רפואית


כבני אדם, אנו מצפים מהרופאים, בתי החולים ונותני שירותי הבריאות האחרים לטפל בנו באופן מקצועי והוגן. אנו מפקידים בידיהם את הדבר הכי חשוב לנו - גופנו. לכן, זוהי חובתם החוקית, וכן גם המוסרית - להעניק את הטיפול באופן המושכל ביותר. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר איש מקצוע בתחום הבריאות פועל מחוץ לחובה זו, והוא מוביל לפציעתו או למותו של מטופל המטפל בו. רשלנות מצד אנשי מקצוע בתחום הרפואה מהווה הפרה חמורה של האמון המוענק להם, ועלולה להיות לה השלכות הרסניות.


למשרדינו נסיון עשיר בתחום זה בכלל ובנזקי גוף בפרט. אל תתפשרו על גופכם, התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי

תאונות ונזקי פח


כל מי שמגיע לישראל מחו"ל - תמיד יציין את העובדה הבאה: "הנהגים בישראל חצופים, לחוצים וממהרים". כישראלים, אנו יודעים ששגרת החיים שלנו לחוצה ואף חרדתית - הדבר בא לידי ביטוי באופן ישיר בהתנהגותנו בכביש. אכן, תאונות - כשמן הן - קורות ואף שגרתיות, אך הן יכולות לגרום לנו נזק גופני וכלכלי קשים, לפעמים בלתי הפיכים - לנו וליקירנו.


אם את\ה או מי מבן משפחתך נקלע ו\או נפצע מתאונת דרכים, ייתכן שתוכל לתבוע בגין נזקי הגוף שנגרמו וכן מהפסדים כלכליים שספגת. כדי להעצים את סיכויי זכאותך ולקבל את הפיצוי המקסימלי עבורך, תזדקק לליווי משפטי ייעודי ומנוסה לטיפול בגין תביעות אלה.

נזקי רכוש


כבעלי נכס כלשהו, הן אם זה בית, עסק, רכב או כל דבר בעל ערך בהגדרה - ישנם כיום מגוון דרכים להתמודד עם מקרים שבהם הנכס שלך נפגע - בין אם זה כתוצאה מתאונת טבע ובין אם זה מטעות אנוש. לרוב, פיצוי עבור נזקים אלה ינתנו ע"י חברת הביטוח. לכן, תצטרך לפעול במהירות רבה כדי להבטיח את הפיצוי שמגיע לך.


משרד עו"ד מיטל ניסן, מבין לצערו - מנסיונו הרב - שלעתים קרובות חברות הביטוח לא ממהרות לאשר תביעות נזיקין, יותר מזה - חברות הביטוח, ככל עסק, ינסו לדחות תביעות אלה מסיבות כלכליות ועסקיות מובנות (עבורן). חרף זאת, חשוב שצוות משפטי מנוסה, שמבין ויודע את זכויותך - ילווה אותך בתביעתך לקבלת הפיצוי המגיע לך כחוק.

תאונות עבודה


כאזרחים עובדים מהשורה, אנו משלמים מסים רבים - בין היתר למוסד לביטוח לאומי. לכן, אנו כבר יודעים שאם וכאשר נפצענו במהלך העבודה, יש לנו את הזכות להגיש תביעת פיצויים בגין הנזקים שנגרמו עקב הפציעה. עם זאת, מעטים מבינים את הכללים המנחים של תהליך התביעה בתחום זה. בחלק מהמקרים, הפיצוי עשוי שלא לחול או להיות מצומצם ביותר. יש צורך לחקור ולבדוק את פרטי התביעה באופן רחב יותר. אם הנזק נגרם ע"י גורם צד-שלישי, ייתכן ואפשר לתבוע גם את הגורם הנ"ל בגין הנזק. בשני המקרים, נצטרך לספק ראיות על הנזק והפגיעה ולבסס את הקשר לרשלנות מצדו של הצד האחראי.


ליווי וסיוע של עו"ד מיומן ומנוסה - יימצה את זכויותכם במהלך כל התהליך, דבר שיעצים משמעותית את סיכוייך לקבל פיצוי הולם על הפסדיך, לרבות הוצאות רפואיות, אובדן שכר וכו.

הטרדות מיניות בעבודה


לעובדים יש את הזכות החוקית להגיע למקום התעסוקה שלהם מבלי לחשוש כי יוטרדו מינית ע"י המנכ"ל, עמית לעבודה, ספק או לקוח. למרבה הצער, זה לא מה שקיים, דה פאקטו - הן בישראל והן בעולם. גברים ונשים כאחד הם לעיתים קרובות קורבנות של הטרדה מינית ורבים אינם מדווחים על ההטרדה או מבקשים עזרה משפטית.


אל תניח\י שירמסו את זכויותך הבסיסית. תוכל\י לקבל פיצוי עבור הנזק הנפשי ו\או הגופני שנגרם לך. משרד עו"ד מיטל ניסן בעל נסיון משמעותי בתביעות בגין הטרדה מינית וילחם ללא פשרות עבור זכות בסיסית זו.

תאונות תלמידים


כל ילד מגיל הגן ועד גיל 18 מבוטח עפ"י חוק בפוליסה ביטוח תאונות אישיות תלמידים. ילד שנפגע באירוע תאונתי כלשהו בגן ובבית ספר או בכל מקום אחר (גם בחו"ל), בכל שעות היממה, בכל ימות השנה (כולל חופשים) זכאי לפיצוי כספי בהתאם לפוליסה. במקרים רבים ניתן לתבוע אף את המזיק (בית הספר, משרד החינוך, העירייה וכד') ולקבל פיצוי נוסף בגין אותו אירוע. על פי פוליסת תאונות אישיות תלמידים ניתן לתבוע עד גיל 21 בגין תאונה אף שאירעה גם שנים קודם לכן. לגבי תביעת הנזיקין כנגד המזיק ניתן לתבוע עד גיל 25.


למשרד נסיון עשיר בתחום זה, הבטיחו את הפיצוי הכספי שמגיע לכם. אתם לא לבד.

תביעות כנגד משרד הביטחון


לצוות המשרד מחויבות והכרות אישית עם התחום, ידע נרחב מאוד ובצדו הצלחות. המשרד מלווה את הנפגעים לפי חוק הנכים (חיילים, שוטרים סוהרים) אל מול קצין התגמולים בכל הקשור לייעוץ ראשוני, הגשת תביעה לקצין התגמולים, ליווי בוועדות הרפואיות, הגשת ערעורים וייצוג בבית המשפט. למשרד הצלחות רבות וביניהם בתחומים מורכבים כגון: מחלות נפש, פסוריאזיס, מחלות פנימיות.

פיצויי פיטורין


לא נעים להיות מפוטר, אבל פיצויי הפיטורין קיימים כדי לעזור לכם לעמוד על הרגליים בשלב חיפוש העבודה הבאה. זה המקום לציין כי לא רק מי שמפוטר זכאי לפיצויי פיטורין, במקרים מסוימים, גם התפטרות תזכה אתכם בפיצויים או לא עלינו מוות. חשוב להבין תחת איזה הסכם נמצא המפוטר/מתפטר (סעיף 14 או לא)


אנו נעמוד לצדכם בבדיקה וייעוץ ראשוני על מנת שתוכלו לדעת אם אתם עומדים בתנאים לקבלת פיצויי פיטורין. כמו כן, ניסיוננו המעשי בתחום זה מאפשר לנו לייעץ לכם באם לממש את זכאותכם, מהו התחשיב הנכון לו אתם זכאים ואיך פועלים במסגרת קופות הגמל.

עריכת שימועים


כיום עובדים רבים מודעים לכך כי יש לבצע שימוע לפני פיטורין. אולם חובה זו שנקבעה בפסיקה ענפה של בתי הדין לעבודה אינה מיושמת ברוב המקרים ובמקרים רבים היישום שלה לוקה בחסר. חשוב להדגיש כי פיטורין היא סיבה אחת לחובת השימוע וכי למעשה יש סיבות נוספות בהו קיימת חובת שימוע לעובד.


אנו עומדים לרשותכם החל בייעוץ וליווי לשיחות שימוע ועד להליך משפטי בתחום שלא פעם מגלה נושאים נוספים שבהם נפגע העובד.

הסכמי עבודה


הסכם עבודה הינו חוזה המסדיר את כל החובות והזכויות בין עובד למעסיק במהלך תקופת העבודה. יש מגוון סוגים של הסכמי עבודה (הסכם קיבוצי, הסכם אישי), אולם קיימים מספר נתונים בסיסיים בכל סוגי הסכמי העבודה: פרטי הצדדים להסכם, הגדרת משרה, תנאי עבודה, שכר, תנאים סוציאליים, תנאים נוספים ועוד. ניתן לכלול בהסכמי העבודה סעיפים ספציפיים למשרה כדוגמת סעיף אי תחרות האוסר על העובד לעבוד עבור מתחרים בזמן עבודתו אצל המעסיק, שמירת סודיות שתוקפה גם לאחר סיום יחסי עובד מעסיק (כדוגמת עובד שניהל מידע סודי) ועוד.


למשרדנו ניסיון רב שנים בתחום הסכמי עבודה השונים ואנו עומדים לשירותכם – עובדים ומעסיקים.

הסכמי פרישה


גיל הפרישה החוקי כיום הוא גיל 67 לגבר וגיל 62 לאישה, כאשר נשים יכולות לממש את זכותן על פי חוק ולפרוש בגיל 67 וזאת לאור שוויון זכויות ואי הפלייה על בסיס מגדר.
הפרישה יכולה להיות גם שלא בגיל הפרישה ובנסיבות אחרות כגון: פרישה עקב נכות/מצב רפואי, פרישה מוקדמת במסגרת קרנות הפנסיה החדשות או בהתאם לתוכנית פרישה מוקדמת של מקום העבודה.


אנו מציעים את שירותנו וניסיוננו הרב בתחום גם ובעיקר מההיבט הפיננסי ומציאת התחשיב הנכון ומיצוי מקסימום האפשרויות העומדות בפני הפורש.

ביטוח לאומי


יעוץ וליווי משפטי החל מהגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי דרך ועדות רפואיות ועד לבית הדין לעבודה, בכל הקשור לתחום ביטוח לאומי על מגוון ענפיו. טיפול בנושא נכות כללית והמשמעות לגבי מצבו של הלקוח בהווה ובעתיד הן לגבי מחלות והן כתוצאה תאונות קשות, פגיעה ונכות מעבודה לעובד שכיר ולעובד עצמאי, משמעות של מחלת מקצוע, זכאויות שונות הקיימות בחוק הביטוח הלאומי.

תביעות לשון הרע


כיום, בעולם המקוון, כשכולם מחוברים בצורה דיגיטלית - כל אחד יכול לייצר שמועה, לפרסם טענות לא עובדתיות ולא מבוססות על כל אחד ואחת. אנו נמצאים בעידן ה-"פייק ניוז" וה-"שיימיניג" . זוהי מכה עולמית. מדינות רבות שמות דגש על הסברה ואף על חקיקה כנגד בריונות ברשת. אין כרגע אמצעי הגנה יעיל כנגד עוולה זו - האינטרנט זמין לכולם, כל שמועה בזויה או טענה כוזבת מתפשטת כאש בשדה קוצים - דבר המייצר עוולה מסוג לשון הרע.


לשון הרע היא אחת העוולות המנויות על פקודת הנזיקין ואנו פועלים בשם הלקוחות בין אם מצאו עצמם נפגעים ובין אם הואשמו בפגיעה.

 • עו"ד מיטל ניסן

  (בעלים)

    בעלת תואר במשפטים (LLB), מגשרת ובעלת ניסיון של 17 שנה בתחום עריכת הדין.

  יו"ר (משותף) ועדת הנזיקין במחוז צפון וכן מ"מ יו"ר פורום הנזיקין הארצי של לשכת עורכי הדין.

  בוגרת קורס הערכת נכות רפואית מטעם "הטכניון"

  מרצה בפורומים לעורכי דין ורכזת השתלמויות בנזיקין ורשלנות רפואית.

  בעלת ניסיון משפטי עשיר ביותר בתחום הנזיקין, לרבות תביעות נזקי גוף קשים ביותר לרבות מוות לפי חוק הפלת"ד, רשלנות רפואית, תביעות מול משרד הביטחון ומול המוסד לביטוח לאומי, תביעות מול רשויות ותביעות נזיקין מורכבות מול המדינה.

  בעלת הסמכה מטעם האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך דיני אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון ע"פ חוק.

  עו"ד מיטל ניסן
 • עו"ד צביקה בייניש


  בעל תואר במשפטים (L.L.B) ובמינהל עסקים (BA) וניסיון של 20 שנה בתחום משאבי אנוש. בתפקידו האחרון בתעשייה שימש ראש אגף מש"א בבז"ן.

  שימש נציג ציבור בבית הדין לעבודה בחיפה.

  מרצה בתחום דיני עבודה ומשאבי אנוש.

  דיני עבודה - צביקה עוסק בעיקר בתחום זה ומביא את ניסיונו העשיר מהתעשייה שם מילא מגוון תפקידי משאבי אנוש והיה אחראי על תחומי התקציב, השכר, יחסי העבודה, הסכמי עבודה, ועדי עובדים ועוד.

  ניסיונו העשיר בתחום מאפשר לעו"ד ביניש לתת נקודת מבט שונה מהמקובל ולא פעם גם כזו שאינה ניתנת בשל חוסר ידע בתחום. בכך משרדנו יכול להעניק תמיכה ועזרה גם בתחום חישובי שכר, מסלולי פרישה ועוד.

  נכי צה"ל כנכה צה"ל בעצמו, יש לעו"ד ביניש את ההיכרות המוקדמת עם המערכת על שלביה ואת הניסיון, הרצון והיכולת להילחם בעבור מי הרואה עצמו נפגע מהמערכת.

  בעל הסמכה מטעם האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך דיני אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון ע"פ חוק.

  עו"ד צביקה בייניש

parallax background

לקביעת פגישת ייעוץ